Przeglądarka obrazów medycznych DICOM – Technologia, która pracuje dla Ciebie

Nikomu nie trzeba wyjaśniać, jak ważnym elementem w pracy lekarza jest możliwość obejrzenia zdjęcia RTG lub innego badania obrazowego TK, MR, USG, itp. Zdjęcia na filmach powoli stają się reliktem. Wyniki badań obrazowych dostępne są coraz częściej w postaci cyfrowej – na płytach CD lub w szpitalnej sieci komputerowej. Dlatego niezbędnym narzędziem pracy lekarza staje się program umożliwiający oglądanie takich obrazów – na oddziale szpitalnym, w przychodni lub w prywatnym gabinecie. Takim rozwiązaniem jest przeglądarka obrazów medycznych DICOM.

RSR2 jest programem  przeznaczonym do obsługi pracowni radiologicznych w zakresie przesyłania, przechowywania i udostępniania obrazów radiologicznych. RSR2 jest przeglądarką obrazów medycznych, w szczególności obrazów powstających w urządzeniach diagnostycznych takich, jak tomograf komputerowy, tomograf rezonansu magnetycznego, cyfrowe aparaty radiologii klasycznej, ultrasonografy, urządzenia do badań naczyniowych, itp. Program operuje na obrazach przesyłanych w standardzie DICOM.

Funkcjonalne rozwiązanie diagnostyczne

RSR2 OTWIERA OBRAZY WIELU TYPÓW Z RÓŻNYCH URZĄDZEŃ I ŹRÓDEŁ

Obrazy oglądane programem RSR2 mogą być dostarczane ze szpitalnej sieci PACS lub odczytywane z nośnika zewnętrznego, takiego, jak płyta CD/DVD, pamięć USB, udostępniony dysk sieciowy, itp. W większości przypadków obrazy przechowywane są w archiwum podręcznym i stamtąd otwierane. Oznacza to, że obrazy zapisane są na lokalnym dysku, a ich położenie wpisane jest do bazy danych programu RSR2 w celu ich łatwego znajdywania. Obrazy (badania) znajdujące się w archiwum podręcznym można nagrać na płyty CD/DVD.

CO RÓŻNI RSR2 OD PRZEGLĄDAREK DARMOWYCH?

Po pierwsze, RSR2 będzie bezproblemowo współpracować z dowolnym urządzeniem, które potrafi zapisać obraz w formacie DICOM. Przeglądarka daje możliwość przesłania obrazów z programu do drukarek medycznych lub drukarek fotograficznych marki Citizen. W sytuacji, gdy w gabinecie nie ma takiego urządzenia, możliwe jest zapisanie obrazu do pliku PDF lub wydrukowanie na dowolnej drukarce. Dodatkowo progresywne wyświetlanie obrazu znacznie ułatwia outsourcing opisów badań tzw. teleradiologię.

Ta technologia zapewnia rozwiązania szyte na miarę

Polski program, wyprodukowany przez polską firmę, osoby od kilkunastu lat instalujące i serwisujące systemy informatyczne i aparaturę w polskich szpitalach i przychodniach. Wszystkie elementy menu, instrukcja obsługi, a także pomoc techniczna dostępne są w języku polskim.

  • Program RSR2 jest nieustannie rozwijany, a kolejne wersje uwzględniają uwagi użytkowników oraz nowe elementy standardu DICOM;
  • Zarejestrowani użytkownicy otrzymują bezpłatne uaktualnienia programu;
  • Rsr2 działa na dowolnym „współczesnym” komputerze klasy PC  z systemem operacyjnym Windows;
  • Rsr2 może współpracować z profesjonalnymi monitorami medycznymi;

Dodaj komentarz