Porównanie drukarek termosublimacyjnych


Porównanie drukarek termosublimacyjnych firmy DNP i Citizen, które są najbardziej popularne na naszym rynku. Warto znać różnice i świadomie wydawać pieniądze.

Porównanie segmentu ekonomicznego i profesjonalnego

Najbardziej popularnymi modelami są drukarki Citizen CY oraz CY-02 oraz jego odpowiednik DNP DS-RX1 oraz DNP DS-RX1HS. Najczęściej można je spotkać w fotobudkach ponieważ stosunek jakości wydruku do ceny jest znakomity. Dodatkowo drukarki te posiadają media drukujące o pojemności 700 odbitek w formacie 10x15cm. To powoduje, że obsługa urządzenia nie musi być zbyt częsta. W tej technologii wydruku nie ma również problemów z zasychaniem atramentów. Przenoszenie barw z folii na papier jest bardzo szybkie i zdjęcia dodatkowo chronione są specjalną powłoką, aby chronić zdjęcie przed promieniowaniem UV. Cena może trochę odstraszyć, ale jeżeli ktoś drukuje dużo zdjęć to z całą pewnością inwestycja szybko się zwróci. Taki prywatny fotolab w domu ma dużo zalet:

  • zdjęcia można wywoływać jeszcze podczas trwania przyjęcia
  • można obdarować swoich gości pamiątkowymi zdjęciami
  • mamy pewność, że nikt nie ogląda naszych zdjęć
  • duża oszczędność czasu bez wychodzenia lub wysyłania zdjęć do wywołania
Dla wymagający użytkowników Citizen ma bardziej zaawansowaną drukarkę fotograficzną OP900II. Choć rzut oka parametry techniczne są takie same, to wydrukowane zdjęcie na tym modelu jest znaczenie lepszej jakości. Dzięki zastosowanym elementom zdjęcie ma większą głębię kolorów i dużo większe prędkość wydruku.
cena 3300zł brutto 2990zł brutto
model DNP DS-RX1HS Citizen CY-02
zdjęcie DNP DS-RX1HS Citizen CY wydruk zdjęcia
format paski 5x15cm, 9x13cm, pocztówka 10x15cm, 20x15cm paski 5x15cm, 9x13cm, pocztówka 10x15cm, 20x15cm

Powyższe zestawienie pokazuje, że często spotykane produkty są takiej samej jakości lecz w różnych cenach. Przy wyborze drukarki warto zwrócić uwagę na dostępność produktów i wsparcie techniczne.

Sprawdź naszą stronę na Facebook

Dodaj komentarz